PROWADZĄCA

 Katarzyna Muzyka - instruktorka rekreacji ruchowej o kierunku Taijiquan 

 

   

Moje spotkanie z azjatyckimi stylami rozpoczęło się od licealnej, dwuletniej przygody z aikido (pod koniec lat 80-tych). W owym czasie chińskie style walki nie były popularne w Polsce.  Po latach zrozumiałam, że większość z nich ma swój prapoczątek w Chinach.

W roku 1998, mając nadzieję na podładowanie wewnętrznych 'akumulatorów', poznawałam formę stylu tai chi opracowaną przez nieżyjącego wówczas Pana Moy Lin-shin. Przekaz nie był bezpośredni, więc zostałam zmotywowana do znalezienia nauczyciela, aby móc zgłębiać tajniki Taijiquan. 

 

Od roku 1999 uczyłam się w Akademii Kung Fu Mariusza Targosa (instruktora kung fu z wieloletnim doświadczeniem i praktyką).  

 

 

Pod Jego okiem trenowałam Klasyczny Styl Yang Taijiquan z przekazu Mistrza Yang Jwing Ming 'a   

oraz poznawałam Qigong Taiji.

 

 

Systematyczny i aktywny udział w treningach z moim Nauczycielem, w warsztatach tematycznych, obozach kung fu, a także seminariach z udziałem Dr Yang Jwing Ming 'a organizowanych w Polsce w latach 2000 - 2006 sprawił, że polubiłam styl Taiji. 

 


w roku 2011 zdobyłam państwowe uprawnienia instruktorskie o specjalizacji rekreacja ruchowa- taijiquan zaliczając egzamin praktyczny u Piotra Ziemby (wielokrotnego Mistrza Europy w Tai Chi Chuan).   

 Prowadząc treningi dla początkujących korzystam z cennych umiejętności wyniesionych z praktyki klasycznego Yang Taijiquan. Pragnę nadmienić, że pomimo upływu lat stale jestem uczniem i wciąż pojawiają się nowe pytania do moich nauczycieli.

 

Uważam, że nie da się szybko zgłębić tajników taijiquan bowiem styl ma wielowiekową tradycję, a jego poznanie wymaga cierpliwości i uporu. Szczególnie lubię Qigong. 

 

 

 

Znaczący wpływ na moje trenowanie ma stała współpraca z Krzysztofem Skwark Akademia Baguazhang.