PROWADZĄCA

 Katarzyna Muzyka - instruktorka rekreacji ruchowej o kierunku Taijiquan 

 

 


Moje spotkanie z azjatyckimi stylami rozpoczęło się od dwuletniej przygody z aikido (pod koniec lat 80-tych). W owym czasie chińskie style walki nie były popularne w Polsce.  Po latach zrozumiałam, że większość z nich ma swój prapoczątek w Chinach.

 

W 1998 roku, mając nadzieję na podładowanie wewnętrznych 'akumulatorów', poznawałam formę stylu tai chi opracowaną przez nieżyjącego wówczas Pana Moy Lin-shin. Tak zaczęła się przygoda.

 

Od roku 1999 rozpoczęłam naukę TAIJIQUAN w Akademii Kung Fu Mariusza Targosa (instruktora kung fu z wieloletnim doświadczeniem i praktyką).  

 

 

Pod Jego okiem trenowałam Klasyczny Styl Yang Taijiquan z przekazu Mistrza Yang Jwing Ming 'a   

oraz poznawałam Qigong Taiji.

 

 

Systematyczny i aktywny udział w treningach z moim Nauczycielem, w warsztatach tematycznych, obozach kung fu,

 

a także seminariach z udziałem Dr Yang Jwing Ming 'a organizowanych w Polsce w latach 2000 - 2006 sprawił, że polubiłam styl Taiji. 

W roku 2011 zdobyłam państwowe uprawnienia instruktorskie o specjalizacji rekreacja ruchowa- taijiquan zaliczając egzamin praktyczny u Piotra Ziemby (wielokrotnego Mistrza Europy w Tai Chi Chuan).  

 

 
Prowadząc treningi dla początkujących korzystam z cennych umiejętności wyniesionych z praktyki klasycznego Yang Taijiquan. Pragnę nadmienić, że pomimo upływu lat stale jestem uczniem.

Uważam, że nie da się szybko zgłębić tajników taijiquan bowiem styl ma wielowiekową tradycję, a jego poznanie wymaga cierpliwości i uporu.

 

Szczególnie cenię Qigong  wejdź

 

Zapraszam do obejrzenia załadki  INSPIRACJE