PROWADZĄCA

 Katarzyna Muzyka - instruktorka rekreacji ruchowej o kierunku: Taijiquan

 

  

Moje spotkanie z azjatyckimi stylami rozpoczęło się od licealnej, dwuletniej przygody z aikido (pod koniec lat 80-tych). W owym czasie chińskie style nie były popularne w Polsce.

Po studiach zajęta byłam głównie pracą w branży artystycznej, co pochłonęło wiele energii, więc mając nadzieję na podładowanie swoich wewnętrznych 'akumulatorów' w roku 1998 poznałam formę stylu tai chi opracowaną przez nieżyjącego już wówczas Pana Moy Lin-shin.

 

Poszukując jednak 'wnętrza' w taijiquan w roku 1999 rozpoczęłam naukę u nauczyciela kung fu Mariusza Targosa 

 

 

i pod Jego okiem trenuję Klasyczny Styl Yang Taijiquan z przekazu Mistrza Yang Jwing Ming 'a. 

 


  

 
Uczestniczyłam w seminariach z udziałem Dr Yang Jwing Ming 'a organizowanych w Polsce w latach 2000 - 2006. 

 

 

 

Biorę udział w obozach kung fu, warsztatach, staram się rozwijać.

 

 


 

Państwowe uprawnienia instruktorskie o specjalizacji rekreacja ruchowa- taijiquan zdobyłam w roku 2011 zaliczając egzamin praktyczny u Piotra Ziemby (wielokrotnego Mistrza Europy Tai Chi Chuan). 

 
państwowy egzamin instruktorski Prowadząc treningi wykorzystuję cenne umiejętności wyniesione przede wszystkim z własnej wieloletniej nauki klasycznego Yang Taijiquan. Pragnę nadmienić, że pomimo upływu lat wciąż jestem uczniem i stale rodzą się we mnie nowe pytania do moich nauczycieli. Ponieważ systematyczna praktyka taijiquan niesie wiele dobra, to staram się dzielić otrzymaną wiedzą ucząc początkujących.   

  Uważam, że nie da się szybko zgłębić tajników taijiquan bowiem styl ma wielowiekową tradycję, a jego poznanie wymaga cierpliwości i uporu. Szczególnie lubię Qigong. 

 

  

   
moje taijiquan w galerii